+48 602 736 953 biuro@lik-czarter.pl

Wynajęcie jachtu i żegluga, to jedna z ciekawszych form spędzenia wolnego czasu. Aby jednak rejs był udany, i przede wszystkim bezpieczny, warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. W przeciwnym wypadku, może się bowiem okazać, że zamiast fantastycznej przygody i miłych wspomnień, czekać nas będzie rozczarowanie i zniechęcenie do pływania po Mazurach. O czym zatem powinniśmy pamiętać, zanim wynajmiemy jacht?

Określ, czego dokładnie potrzebujesz

Jachty, które można wynająć na Mazurach zasadniczo się od siebie różnią. Wielkością, standardem, możliwościami technicznymi. Zanim więc zdecydujesz się na czarterowanie konkretnej jednostki, określ, jakie wymagania ma spełniać twój przyszły jacht. Ile osób będzie liczyć twoja załoga? Interesuje cię spokojne, stabilne pływanie, czy zabawa w przechyły i testowanie zwrotności łódki? Jeżeli nie jesteś pewien, jaki jacht najbardziej będzie odpowiadał twoim wymaganiom, skontaktuj się z pracownikami naszego czarteru. Doradzimy, który model będzie najodpowiedniejszy. 

Przeczytaj umowę i upewnij się, że wszystko jest jasne

Aby móc czarterować jacht, konieczne jest podpisanie umowy między czarterem, a osobą wynajmującą. Dowiedz się, jakie będą twoje prawa i obowiązki, po podpisaniu umowy. W większości przypadków, masz zapewniony bezpłatny serwis na wypadek awarii podczas rejsu. Z kolei za uszkodzenie jednostki, zostawienie jej niesklarowanej po oddaniu do portu (chyba, że wykupiona została usługa sprzątania), zgubienie jakichś elementów wyposażenia itd. czarter rości sobie prawo do naliczenia dodatkowych opłat. Upewnij się, że umowa, którą podpisujesz jest dla ciebie zrozumiała. 

Zaplanuj trasę i zorientuj się w cenach

Ten punkt zależy od indywidualnych preferencji. Są bowiem żeglarze, którzy płyną po prostu tam gdzie mają ochotę albo dobry wiatr. Pamiętajmy jednak, że Mazury są stosunkowo duże, a ceny w portach zróżnicowane. Warto więc chociaż orientacyjnie sprawdzić, na jakie wydatki powinniśmy się przygotować. Z kolei zorientowanie się w dostępnych kempingach, bindugach i portach, pomoże nam w opracowaniu trasy, którą chcielibyśmy przepłynąć. Szczególnie w przypadku krótkich rejsów, warto stworzyć mapę miejsc, które chcemy odwiedzić, aby nie marnować czasu na niepotrzebne zastanawianie się.