+48 602 736 953 biuro@lik-czarter.pl

FAQ

W jaki sposób wyczarterować jacht?

Należy wybrać interesującą Państwa jednostkę, a następnie na podstronie z jej opisem kliknąć w przycisk „Wyczarteruj teraz” lub zjechać na sam dół strony – w ten sposób będą mieli Państwo przed sobą formularz rejestracyjny. Należy podać wszystkie wymagane (oznaczone *) dane i przesłać tak wypełniony formularz. Po weryfikacji przez nas dostępności pożądanego jachtu w wyznaczonym terminie odpisujemy na wiadomość: 1) albo potwierdzamy możliwość takiej rezerwacji, 2) albo sugerujemy inny, najbliższy termin, bądź inną najbardziej zbliżoną do wybranej jednostkę pływającą. Po ustaleniu terminu wynajmu oraz modelu jachtu konieczne jest wpłacenie 40% zadatku dla potwierdzenia rezerwacji – pozostała część jest opłacana w dniu wydania łodzi. W przypadku rezygnacji z czarteru zadatek nie podlega zwrotowi.

Z jakimi opłatami muszę się liczyć?

Pierwszą opłatą będzie zadatek w wysokości 40% całości całego wynajmu, który należy opłacić przy rezerwacji jachtu. Pozostałą kwotę opłacą Państwo w dniu wydania łodzi. Ponadto pobieramy – zgodnie z utartym w branży czarterowej zwyczajem – 500 zł lub 1000 zł zwrotnej kaucji. Jest ona zwracana przy zdaniu jednostki i po oględzinach zwróconego jachtu. W przypadku czarteru jachtów na mniej niż 4 dni konieczna jest dopłata 20%. Ponadto należy być przygotowanym na 30 zł – za wynajem toalety chemicznej oraz 50 zł za końcowe sprzątanie jachtu. Należy pamiętać także o opłatach za cumowanie, każdy port przyjmuje inną stawkę, która na Mazurach waha się w granicach od 10 do 80 zł za dobę. Coraz częściej wliczone jest w to korzystanie z pryszniców oraz WC.

Czy muszę posiadać uprawnienia do wynajęcia łodzi?

Jeżeli chcą Państwo zarezerwować łódź żaglową, konieczne jest, aby ktoś z grupy posiadał uprawnienia sternika. Istnieje jednak możliwość czarteru jachtu bez patentu. Tak sytuacja jest zgodna z polskim prawem w przypadku jachtów motorowodnych o mocy silnika do 75 kW i długości kadłuba do 13m. Ponadto prędkość takich łodzi jest ograniczona do 15 km/h. Wówczas – po krótkim instruktażu – mogą Państwo prowadzić taką łódź motorową bez uprawnień.

Skąd mam odebrać zarezerwowaną łódź?

W tym celu zapraszamy do portu rybackiego w Pięknej Górze w pierwszym dniu rezerwacji w godzinach 15.00 – 19.00.

Co zabrać na łódź?

Łodzie – w zależności od modelu – posiadają odmienne wyposażenie stałe, z którym zachęcamy zapoznanie się już na etapie wyboru jednostki. Wszystkie jednostki wyposażone są ponadto w kuchenkę gazową i pełną butlę gazową, naczynia i garnki, gaśnicę, środki ratunkowe, akumulator i narzędzia – do drobnych napraw. Niektórzy z naszych Klientów decydują się na zabranie ze sobą własnego scyzoryka lub nożyka, szpadla, zapasowych drobiazgów (np. szekle, śluby, krawaty), taśmę klejącą i izolacyjną, igłę i nić. Prosimy pamiętać o zabraniu własnego papieru toaletowego, poduszek, śpiworów oraz prześcieradła. Należy mieć na uwadze również koszty paliwa zużywanego przez silnik (także w przypadku wynajmu jachtów żaglowych, ponieważ do portu lub do brzegu łatwiej przybić manewrując z pomocą silnika).

Kiedy i gdzie mam zdać łódź?

Wynajętą jednostkę należy doprowadzić do portu rybackiego w Pięknej Górze w ostatnim dniu wynajmu w godzinach 9.00-12.00.

Czy mogę na rejs zabrać małe dziecko?

Jest to indywidualna kwestia. Warto jednak rozważyć czy dziecko nie ma choroby lokomocyjnej. Podczas rejsu bowiem błędnik reaguje podobnie jak na jazdę w aucie reaguje. Może być to przyczyną wymiotów u malucha. Nie ma natomiast żadnych prawnych przeciwwskazań ani obostrzeń z naszej strony w tej kwestii. Gwarantujemy dobór odpowiednich kamizelek dla małych dzieci (nie posiadamy jednak dla niemowląt). Wierzymy, że czarter jachtów może zapewnić najmłodszym załogantom wspaniałe wakacje.

Czy mogę zabrać na pokład zwierzęta domowe?

Nie dopuszczamy możliwości zabrania na jacht psa, kota ani innego pupila.

Gdzie wypłynąć?

Wszędzie, gdzie mają Państwo ochotę. Z portu rybackiego w Pięknej Górze tuż obok Giżycka można w pierwszej kolejności wypłynąć na Jezioro Kisjano, a potem na Jezioro Dargin lub wybrać malownicze Jezioro Niegocin i Jezioro Boczne. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od czasu wynajmu oraz indywidualnych preferencji, co do spędzania wolnego czasu. Jeśli mają Państwo sporo czasu można zrealizować kilka ciekawych szlaków, m.in. z Giżycka do Węgorzewa, z Giżycka do Mikołajek, z Mikołajek do Ruciane Nida, z Mikołajek do Piszu, z Mikołajek do Rynu. Przy krótszym terminie wynajmu, można wybrać tylko jedną z tych tras. Są to malownicze trasy, które umożliwiają zapoznanie się nie tylko z przyrodą regionu, ale także ciekawą zabudową.